Jak funguje insolvence

27.04.2023

V moderní společnosti jsou dluhy naprosto běžným jevem. Co si ale počít, když člověk dluží několika věřitelům naráz? Jestliže má upřímný zájem splácet své závazky, může požádat o insolvenci. Díky insolvenčnímu řízení bude uspokojena co největší část pohledávek věřitelů a dlužník se vymaní z dluhové pasti.

Do kdy podat daňové přiznání?

28.02.2023

Nastala doba, kdy spousta živnostníků, podnikatelů, firem ale i fyzických osob řeší každoročního strašáka. Daňové přiznání. Strašáka ne z důvodu snahy krátit daně, ale kvůli byrokracii a tomu, aby se vše odevzdalo včas a správně. Letos se k tomu nově připojila povinnost podávat daňové přiznání elektronicky pro živnostníky, kterým byla automaticky zřízena datová schránka. Pojďme se tedy společně odívat na to kdo a do kdy má daňové přiznání podávat.

Kdy si můžu odečíst životní pojištění z daní?

27.01.2023

Životní pojištění je řazeno mezi odečitatelné položky z daní, stejně jako například penzijní spoření nebo úroky z hypotéky. Tyto daňové úlevy jsou podporovány státem a týkají se zaplaceného pojistného splňující podmínky stanovené zákonem o daních z příjmů. Zda je pro vás životní pojištění výhodné a jak si ho nechat odečíst z daní vám popíšeme v tomto článku.

Jaký je rozdíl mezi DPP a DPČ

23.12.2022

Zimní i letní sezóny jsou na trhu práce plné nabídek na brigády, nebo sezónní zaměstnání. Takovéto přivýdělky jsou často smluvně ošetřeny přes dohodu o provedení práce, nebo dohodu o pracovní činnosti. Díky jejich podobnému názvu může někdy dojít k jejich záměně, ale obě tyto dohody mají svá specifika.

Spotřebitelský úvěr a jeho náležitosti

26.09.2022

Mnoho lidí dnes využívá spotřebitelských úvěrů pro koupi nejrůznějších věcí. Auta nebo třeba vybavení domácnosti. Řada lidí si ale úvěr nevezme. Jednoduše proto, že nedůvěřují bankovním institucím, bojí se nevýhodných podmínek nebo toho, že přehlédnou důležitou folmulku ve smlouvě, která je pak dotlačí do špatné pozice.

Každý rok pojištění zvyšuje důchod

07.09.2022

Důchody bývají nejčastějším tématem různých politických garnitur. Je to z toho důvodu, že velká část populace má starosti s tím, jak v důchodu vyjít s penězi. A ti, kteří ještě v důchodu nejsou se bojí budoucnosti. Pojďme se společně podívat na jednu z položek, která má nemalý vliv na výši důchodu, ale přitom se o ní moc nemluví. Je jí délka pojištění.

Jak ochránit volné finanční prostředky před inflací?

12.07.2022

Máte v bance uložený finanční polštář a s narůstající inflací jen bezmocně sledujete, jak hodnota vašich úspor den ode dne klesá? Nemusíte se založenýma rukama čekat, až vám z těžce vydělaných peněz nezbyde skoro nic. Řešením je jejich zhodnocení formou investic.

Jsme na stejné lodi

05.01.2022

Dnes vás necháme nahlédnout do prostředí, ve kterém pracujeme. Dozvíte se, čeho jsme v minulém roce dosáhli a na co jsme nejvíce pyšní.

Poptávka po úvěrech neutuchá

06.09.2021

Je to již nějakou dobu, kdy se opět, cyklicky, vracejí informace o tom, že objemy poskytovaných úvěrů trhají rekordy. Nastane ochlazení poptávky nebo se její růst nikdy nezastaví?

Pomůže Vám instinkt lovce nebo ovce?

05.05.2021

Pokud se chystáte na hypotéku, je dobré vědět, kam se zařadíte a jak vám to (ne)pomůže. Každý je totiž jiný a všude se hodí něco jiného. Co a jak, jak se vidíte vy a co vám bude prospěšné? Dozvíte se dále.

Hypotéka nemusí být HOROR. Nebuďte zbytečně ve stresu

19.03.2021

Vyřízení hypotéky může být pro některé z nás stresující záležitost. Obzvlášť v případě, kdy řeší hypotéku poprvé a hodně jim záleží na tom, aby získali své vysněné bydlení. Právě v těchto momentech klienty uklidňujeme a směrujeme k tomu, aby věnovali veškerou energii právě hledání a výběru nemovitosti. Výběr hypotéky je až na druhém místě.

JAK PŘEŽÍT KRIZI Z POHLEDU FINANCÍ

01.10.2020

Krize v podobě viru dorazila i do ČR a nyní ukáže, kdo je na podobné situace připravený. Každé období se vyznačuje tím, že jsou časy dobré a časy krizové. Obecné pravidlo říká, že v časech dobrých by si lidé měli vytvářet rezervy na časy zlé a neutrácet vše a hlavně nežít od výplaty k výplatě. Podívejme se teď na situaci, která nastala dvojím pohledem. Běžného občana a klienta FND.

PŘEHLED BANK A ODKLADŮ SPLÁTEK

01.10.2020

Často čteme v diskuzích dotazy na odklad splátek hypotéky u bank. Proto jsme pro Vás připravili přehlednou tabulku aktuálních informací, které jsme získali od bank na možnosti odkladů splátek. Pojďme se společně podívat na celou situaci z několika úhlů pohledu.

JAK SI VYTVOŘIT FINANČNÍ REZERVU

01.10.2020

Finanční rezerva - slovní spojení, které teď hýbe Českem. Lidé, kteří se díky současné krizi dostali do situace, kdy jim vypadly nebo se snížily příjmy, nyní řeší, zda sáhnout na finanční rezervu. V případě, že ji nemají, se dostávají do nepříjemných problémů. 

POJIŠTĚNÍ K HYPOTÉCE - JAK S NÍM NALOŽIT

01.10.2020

Banky se často předhánějí s lepší úrokovou sazbou a klienti na to často slyší. Co když je ale lepší úroková sazba podmíněna mít k hypotéce pojištění schopnosti splácet přímo od banky? To si pak k výsledné splátce hypotéky musíte ještě připočítat měsíční platbu za pojištění. Vyplatí se to?

REFINANCUJTE HYPOTÉKU, VYPLATÍ SE TO

01.10.2020

Refinancovat znamená přenést stávající hypotéku z jedné banky do druhé banky, samozřejmě za lepšími podmínkami. Kdy se to vyplatí a kdy ne? A kolik může celá tato akce ve finále stát? Spočítali jsme to pro Vás na konkrétním příkladu.

NEJLEPŠÍ ČAS NA POŘÍZENÍ BYDLENÍ - VYUŽIJTE "KRIZE"

01.10.2020

Podrobně si vysvětlíme, proč si zrovna dnes pořídit nemovitost. Pokud ještě nebydlíte ve vlastním a uvažujete o tom, je tento článek právě pro vás a čtení vám zabere max. 3 minuty vašeho času. Současné kroky vlády s ohledem na koronavirus nahrávají k tomu nečekat už ani minutu. Využijte toho a pořiďte si vlastní bydlení snad za nejvýhodnějších podmínek všech dob.

HYPOTÉKA S CERTIFIKÁTEM - BUĎTE O KROK NAPŘED

01.10.2020

Koupě nemovitosti, to není jako kupovat rohlíky. Je to pro mnohé velký krok a většina lidí chce mít jistotu, že vše dopadne dobře. Na počátku toho všeho bývá často financování a otázka, jak se bude koupě nemovitosti realizovat.

HYPOTÉKA DOPŘEDU NA POŘÍZENÍ BYTU

01.10.2020

Plánujete koupit nemovitost a nejste si jisti, zda si ji budete moct dovolit? Pořiďte si Hypotéku dopředu a obavy hoďte za hlavu! Zajistěte si financování své vysněné nemovitosti ještě před tím, než si ji vyberete a buďte pánem situace. Posouzení Vaší bonity dnes, čerpání až zítra.