Více informací

Hypotéka s variabilní sazbou

Hypotéka s variabilní sazbou

Odložte si fixaci splátek

S Floatovou hypotékou můžete odložit fixaci úrokové sazby na dobu, kdy nebude tak vysoká.

Co nabízíme?

Co nabízíme?

Díky dobré znalosti finančního trhu a profesionálům s řadou zkušeností jsme Vám schopni sjednat hypotéku, se kterou nebudete muset fixovat splátky v době vysoké úrokové sazby. Pokud se blíží konec Vaší stávající fixace, nemusíte mít strach, že budete odsouzeni k několika letům vysokých splátek i v případě klesající úrokové sazby.

Co umíme?

Blíží se Vám konec fixace?

Pokud byste si znovu zafixovali v této době úroky, budete pravděpodobně platit o poznání víc než doposud. Naštěstí není nutné si hned trhat vlasy. Dokážeme sjednat hypotéku s variabilní sazbou, která zajistí, že se s Vámi vysoká úroková sazba nepotáhne dlouhé roky.

Jak to funguje?

Floatová hypotéka (též variabilní nebo s pohyblivou úrokovou sazbou) nefixuje úrokovou sazbu na konkrétní hodnotě, ale reaguje na aktuální vývoj. Pokud klesá úroková sazba, klesá i celková výše Vaší splátky. Banka Vám po změně sazeb vždy spočítá novou výši splátky. Třeba každý měsíc.

Nahoru, dolů

Je logické, že výše úroků se bude pohybovat i směrem nahoru, pokud takový vývoj nastane. V takovém případě jednoduše úroky zafixujete v bodě, kde se nacházíte a další zvyšování úroků Vás trápit nebude. Aktuální predikce, ale ukazuje na brzký pokles sazeb.

Usnadní Vám život

Fixace splátek u floatové hypotéky nepodléhá dalšímu schvalování hypotéky. Jedná se o formalitu, při které nemusíte dokládat příjmy, náhledy do registrů, odhady atp.

Proč jít do toho? Protože...

  • Odložíte si fixaci úrokových sazeb.
  • S klesajícími sazbami, klesá i výše splátek.
  • Po klesnutí úrokových sazeb zafixujete jejich výši.
  • Neprobíhá žádné další schvalování při fixaci.

Finanční služby pod jednou střechou