Rodinný rozpočet na prvním místě

Rodinný rozpočet na prvním místě

Už nějakou dobu se snažím identifikovat to, co lidi kolem nás trápí, co by chtěli mít jinak, lépe. Účastním se spousty webinářů a diskuzí z jakýchkoliv oblastí a pokud se moderátor zeptá: “Co nejvíce trápí lidi kolem Vás?”, tak je nejčastější odpověď “Nedostatek peněz”. Tato odpověď má samozřejmě hlubší smysl a často za ní následuje …abych měl peníze na cestování, …abych měl peníze pro své děti, … abych měl peníze na kvalitnější potraviny a další a další. Je vidět, že peníze jsou pro většinu z nás nástrojem ke štěstí. Ano, takto napsané to zní divně, ale je to tvrdá realita. Láska, zdraví, štěstí, všeobecná spokojenost, to vše můžeme částečně ovlivnit tím, kolik máme peněz. 

Proč to vlastně píšu?

Sám jsem se před pár dny dostal do pozice, kdy jsem se rozhodoval, zda utratím nemalé peníze za speciální vyšetření našeho pejska. V podstatě jsem věděl, že je utratím a že na to v rodinném rozpočtu peníze jsou. Spíš mě překvapila odpověď paní veterinářky na mou otázku. Zeptal jsem se jí, co si o tom myslí, zda to má smysl. Výsledek vyšetření totiž nemusí odhalit samotnou příčinu onemocnění a peníze můžou jen tak proletět vzduchem. Odpověděla mi, že ano a pokud nejsou peníze překážkou, máme do toho jít. Dodala, že 50 % lidí toto vyšetření nepodstoupí, protože na to nemají peníze a volí cestu, dalo by se říci, pokus-omyl. Teď jsem šťastný, náš pejsek je na tom mnohem lépe jen díky tomu, že jsme správně diagnostikovali problém ihned na začátku. Nedokážu si představit, že bych na to peníze neměl a našeho člena rodiny léčil formou pokus-omyl. Takže se dostávám opět k tomu, že peníze jsou prostředkem ke štěstí. Ne v tom pravém slova smyslu, že si štěstí koupíte, ale že máte “nástroj” k tomu, aby Vám šlo naproti.

Jak s tím souvisí FND?

Poměrně hodně. Podstatou naší práce je totiž to, abychom lidem zajistili vyšší životní standard. Abychom jim ukázali, že mohou bydlet lépe a zvýšit si životní úroveň. Dopřát si to, na co v současné chvíli nemají. Nehledáme lidem levnou hypotéku nebo výhodné pojištění, to už jsou pouze nástroje. My hledáme způsob, jak toho dosáhnout … a našli jsme ho. Vytvořili jsme ve Firmě na důvěru vlastní produkty, tzv. FND řešení, které jde do mnohem větší hloubky, než je pouhé hledání nejlepší úrokové sazby nebo levného auta.

Finance, stavby, auta, reality

Do našeho řešení totiž zapojujeme všechny dceřinky, vše je pod jednou střechou jak pro klienta, tak pro nás. Dokonce my všichni ředitelé jednotlivých divizí sedíme v jednom prostoru, i když bychom mohli mít každý svou luxusní kancelář. To proto, abychom ihned reagovali na jiné klienty ostatních divizí a mohli pro ně najít to nejlepší. My neřešíme hypotéku nebo prodej auta, my řešíme klienta jako celek. Takže i když si klient přijde pro hypoteční úvěr, může k němu třeba dostat auto zdarma. Samozřejmě, že ne zdarma, jako dárek, ale v celkovém řešení rodinného rozpočtu a v kombinaci se všemi divizemi a vlastními produkty dokážeme “vykouzlit” i to, že mu k hypotéce vyřídíme i nový vůz. Přitom se mu nezvednou měsíční náklady ani o korunu. To umíme.

Chcete také FND řešení?

Určitě jste tuto otázku čekali. Už na začátku jste si museli říkat, co bude výsledkem tohoto článku? Má pro Vás být jakýmsi návodem, vnuknutím myšlenky, že i Vy se můžete mít lépe. Jen o tom třeba nevíte. My ale z našich vlastních zkušeností víme, že máme řešení pro většinu z Vás. Věnujte nám pár minut a my Vám změníme dny Vašeho života.

Využijte kontaktní formulář nebo mi přímo zavolejte nebo napište. Je to jen na Vás.

 

Miroslav Škrabal

ředitel divize FND Finance