blog

Úroky z úvěrů letí nahoru rychleji, než by musely

FND finance 10.08.2021

Úroky z úvěrů letí nahoru rychleji, než by musely

Lidé, kteří jakýmkoliv způsobem sledují vývoj úrokových sazeb u poskytovaných úvěrů, zaznamenávají již delší dobu jejich poměrně razantní zvyšování. Jaké jsou hlavní důvody tohoto zvyšování?

Jedním z důvodů není jen zvyšování základní sazby ČNB, ale především nebývale vysoká poptávka po nemovitostech a financování jejich nákupu prostřednictvím hypotéky. Lidé si prostě uvědomili, že chtějí bydlet ve vlastním, ať už se jedná o byt či rodinný dům. Důvody, proč se tomu tak děje především v posledním roce, hledejme ve změnách, které zasáhly téměř každého. Ano, je to i ono nemravné onemocnění, které většinu z nás sevřelo do svých chapadel. Možná to byl jeden z těch posledních impulzů, které člověka dostanou do situace „…a už nemám na co čekat, splním si svůj sen.“

Celého tohoto kolotoče samozřejmě využívají banky ke zvyšování úrokových sazeb na poskytované úvěry. Myslíte si, že dělají dobře? Z jejich pohledu je to naprosto bezchybná reakce – vysoká poptávka, delší doby vyřizování. Tak proč nezvýšit sazby? Z pohledu zákazníka, klienta, je to již trochu svízelnější. Proč bychom nemohli mít vše zadarmo? Proč bychom se nechali obsluhovat v restauraci a pak za to nezaplatili? A nakonec... Proč bychom vůbec nemohli pracovat úplně zadarmo, když i zadarmo všechno chceme?

Vše je o rovnováze. Netvrdíme, že můžeme fandit každé úrokové sazbě, se kterou se v nabídkách bank dennodenně setkáváme. Netvrdíme ani, že všichni klienti chtějí všechno zadarmo. Většina má soudnost a zodpovědnost.

Autor: Věroslav Hudec

Nachytřete se

Nové články

benefits backgound
NEZÁVISLOST

NEZÁVISLOST

Neplatí nás žádný banka. Hledáme nejvýhodnější řešení.


A vy vyděláte

KOMPLEXNOST

KOMPLEXNOST

Vše na jednom místě - od hypoték a úvěrů po pojistky.


Pro vaše pohodlí

VÝHODNOST

VÝHODNOST

Ať se dohodneme nebo ne, za naše služby nic neplatíte.


A to se vyplatí

RYCHLOST

RYCHLOST

Neobíhejte banky pro nejlepší nabídku. To za vás uděláme my.


Pro nejlepší podmínky

KOMPETENTNOST

KOMPETENTNOST

Starají se o vás zkušení důvěrníci, na které se můžete spolehnout.


Pro klid v duši