REFINANCUJTE HYPOTÉKU, VYPLATÍ SE TO

REFINANCUJTE HYPOTÉKU, VYPLATÍ SE TO

Refinancovat znamená přenést stávající hypotéku z jedné banky do druhé banky, samozřejmě za lepšími podmínkami. Kdy se to vyplatí a kdy ne? A kolik může celá tato akce ve finále stát? Spočítali jsme to pro Vás na konkrétním příkladu.

REFINANCOVÁNÍ HYPOTÉKY NA 2.200.000 KČ

Dostali jsme požadavek na refinancování hypotéky na 2.200.000 Kč. Původní výše hypotéky je 2.500.000 Kč a výše splátky 9.878 Kč. Původní úroková sazba je 2,5 %, úvěr se splácí 5 let a ještě 25 roků zbývá. Aby pro klienta mělo refinancování smysl, chtělo by to snížit splátku alespoň o 1.000 Kč. Přitom by to ale chtělo zachovat původní zbývající splatnost 25 let, ať klientovi nenatahujeme splácení na doživotí, to jako do konce života.

SNÍŽILI JSME SPLÁTKU O 1.050 KČ

Klientovi jsme připravili novou hypotéku na míru. S novou úrokovou sazbou 1,99 % a splátkou 8.835 Kč. To je o 1.050 Kč méně. Aby se mu to ale celé opravdu vyplatilo, našli jsme banku, kde je vyřízení hypotéky a ocenění nemovitosti zdarma. Jako věrnostní bonus od nás získal voucher na poplatky na katastru. V případě refinancování totiž musí původní zástavní právo zaniknout a vzniknout nové. To máte hned správní poplatek 2 x 2.000 Kč. Tento poplatek se s námi neplatí.

PODTRŽENO, SEČTENO.

Na závěr bude dobré shrnout, jak se tento příklad ze života podařilo vyřešit a proč. Zejména proto, že klient nemá žádné vstupní náklady. A také proto, že snížení měsíční splátky už je celkem výrazné a nejedná se o desítky korun. Pokud se splátka citelně sníží, vyplatí se Vám refinancovat i za cenu sankce za splacení mimo fixaci. I sankci 30.000 Kč dokážeme na měsíčních splátkách rozebrat tak, že to stále dává smysl.

MÁM ZÁJEM O REFINANCOVÁNÍ