blog

REFINANCOVÁNÍ: POČÍTEJTE S NÁMI, KOLIK UŠETŘÍTE VČASNÝM REFINANCOVÁNÍM

FND finance 22.11.2020

REFINANCOVÁNÍ: POČÍTEJTE S NÁMI, KOLIK UŠETŘÍTE VČASNÝM REFINANCOVÁNÍM
Vezmeme si příklad hypotéky na 3.000.000 Kč. Hypotéka má fixaci 5 let s nevýhodnou sazbou 2,49 % a splácí se dva roky. Nejčastěji právě hypotéky z roku 2018 až 2019. Pětiletá fixace tvrdí, že byste nevýhodnou splátku měli platit ještě 3 roky. Co když tomu tak není? Co když můžete odejít od nevýhodné hypotéky dříve? Je běžné, že klient na začátku šlápne vedle. Jak z toho ven?
 
Klidně i mimo fixaci
 
Ano, i mimo termín řádné fixace se dá odejít od stávající banky. V takovém případě si ale banka může účtovat tzv. účelně vynaložené náklady. Někdy to může být pár stovek, někdy ale i několik desítek tisíc. Každá banka má svá pravidla, která ale my dobře známe. Co když je zrovna ta Vaše hypotéka taková, že sankce bude pouze pár stovek. Vyplatí se pak útěk jinam? Ano, vyplatí, a pořádně.
 
Kolik ušetříte?
 
Vrátíme se k uvedenému modelovému případu. Nevýhodná měsíční splátka činí 11.838 Kč a měla by se splácet ještě tři roky. Naopak současná výhodná splátka by činila 10.836 Kč. Měsíční úspora na splátce činí 1.002 Kč. Do konce fixačního období tak ušetříte 36.072 Kč. A to už jsou pěkné peníze.
 
No a co ty poplatky?
 
Ano, vstupuje sem právě výše uvedený poplatek za  účelně vynaložené náklady. Kdyby to bylo pár stovek, stále to dává smysl. A poplatek za katastr 2x 2.000 Kč? Ten je v případě takové hypotéky na náš účet.
 
Potvrzeno, sečteno
 
 
Ušetřete s námi několik desítek tisíc korun a utrácejte raději za to, co máte rádi. Nechte si nezávazně a zdarma spočítat výši své úspory s námi a neplaťte bance zbytečně více. 

 

 CHCI SPOČÍTAT REFINANCOVÁNÍ

Nachytřete se

Nové články

benefits backgound
NEZÁVISLOST

NEZÁVISLOST

Neplatí nás žádný banka. Hledáme nejvýhodnější řešení.


A vy vyděláte

KOMPLEXNOST

KOMPLEXNOST

Vše na jednom místě - od hypoték a úvěrů po pojistky.


Pro vaše pohodlí

VÝHODNOST

VÝHODNOST

Ať se dohodneme nebo ne, za naše služby nic neplatíte.


A to se vyplatí

RYCHLOST

RYCHLOST

Neobíhejte banky pro nejlepší nabídku. To za vás uděláme my.


Pro nejlepší podmínky

KOMPETENTNOST

KOMPETENTNOST

Starají se o vás zkušení důvěrníci, na které se můžete spolehnout.


Pro klid v duši