Poptávka po úvěrech neutuchá

Poptávka po úvěrech neutuchá

Je to již nějakou dobu, kdy se opět, cyklicky, vracejí informace o tom, že objemy poskytovaných úvěrů trhají rekordy. Nastane ochlazení poptávky nebo se její růst nikdy nezastaví?

Opět se objevují predikce, že to je již strop a bude následovat ochlazení poptávky. Objevují se také informace, že poptávka bude stále růst a v podstatě se nikdy nezastaví. Co si o tom má myslet normální člověk, který se nepohybuje dnes a denně ve finančních kruzích?

Určitě doporučujeme používat vlastní rozum, rozumně se informovat a rozumně se rozhodovat. Ne vždy je skvělá jen úroková sazba. Co se třeba zaměřit na rychlost schválení, splnění požadavků klienta, možnosti čerpání, schválení úvěru bez nemovitosti, poplatky za odhad, flexibilitu banky, nutnost mít účet, pojištění atd.? Je dobré se v klidu rozhodnout, a to nejenom o požadavcích na úvěr, ale i zvážit jeho účel, využití ke svému prospěchu.

Nebojte se ptát, zkoumat, nebo jen prostě důvěřovat lidem, kteří jsou profesionály a provedou vás celým procesem rozhodování, navedou vás k tomu nejlepšímu řešení a v konečném důsledku nechají rozhodnutí vždy na vás.

Nebojte se rozumně zadlužit – míněno zadlužit se s ohledem na své dlouhodobé potřeby a výhody.

CHCI HYPOTÉKU OD FND FINANCE

Autor: Věroslav Hudec