blog

POJIŠTĚNÍ K HYPOTÉCE - JAK S NÍM NALOŽIT

FND finance 01.10.2020

POJIŠTĚNÍ K HYPOTÉCE - JAK S NÍM NALOŽIT

Pojištění k hypotéce - zvlášť nebo za lepší úrokovou sazbu?


Banky se často předhánějí s lepší úrokovou sazbou a klienti na to často slyší. Co když je ale lepší úroková sazba podmíněna mít k hypotéce pojištění schopnosti splácet přímo od banky? To si pak k výsledné splátce hypotéky musíte ještě připočítat měsíční platbu za pojištění. Vyplatí se to?

POROVNÁNÍ DO KORUNY


Porovnejme si případ hypotéky na 2.000.000 Kč. První bude varianta, kdy si klient zvolí bankou nabízenou lepší úrokovou sazbu s pojištěním přímo od banky. Druhou variantou pak bude úroková sazba bez zvýhodnění, ale bez nutnosti pojištění od banky. Pojištění jako takové pak klientovi nastavíme zvlášť od libovolné pojišťovny.

Lepší sazba, pojištění od banky

vs

Běžná úroková sazba, pojištění dle vlastní volby pojišťovnyCo dodat závěrem?

Kombinace lepší sazby a pojištění přímo od banky ve finále nevychází finančně lépe. Jedná se spíš o optické vylepšení a samotné pojistky nejsou kvalitním pojistným produktem a slouží spíš bankám. Většinou je tato kombinace v součtu o něco dražší nebo srovnatelná s variantou běžné sazby a pojištění zvlášť. Ten, kdo se tím nechce příliš zabývat, vybere si variantu číslo jedna. Pro toho, komu na svých financích a produktech záleží přece jen o něco více, měl by si vybrat variantu číslo dvě. Hypotéka je ve většině případů záležitost na celý život a zabezpečit si pohodové splácení by mělo být vyšší prioritou než to, jak krásnou budete mít sazbu.

S výběrem té správné banky a pojišťovny Vám pomůžeme. Společně tak nastavíme kombinaci hypotéky a pojištění tak, ať je tam co nejlepší poměr výkon vs. cena. Uvidíte nakonec, že to má smysl. Poraďte se s odborníky a nenechte se zmást "krásnými" čísly.

Miroslav Škrabal, jednatel FND Finance

Nachytřete se

Nové články

benefits backgound
NEZÁVISLOST

NEZÁVISLOST

Neplatí nás žádný banka. Hledáme nejvýhodnější řešení.


A vy vyděláte

KOMPLEXNOST

KOMPLEXNOST

Vše na jednom místě - od hypoték a úvěrů po pojistky.


Pro vaše pohodlí

VÝHODNOST

VÝHODNOST

Ať se dohodneme nebo ne, za naše služby nic neplatíte.


A to se vyplatí

RYCHLOST

RYCHLOST

Neobíhejte banky pro nejlepší nabídku. To za vás uděláme my.


Pro nejlepší podmínky

KOMPETENTNOST

KOMPETENTNOST

Starají se o vás zkušení důvěrníci, na které se můžete spolehnout.


Pro klid v duši