blog

NEJLEPŠÍ ČAS NA POŘÍZENÍ BYDLENÍ - VYUŽIJTE "KRIZE"

FND finance 01.10.2020

NEJLEPŠÍ ČAS NA POŘÍZENÍ BYDLENÍ - VYUŽIJTE "KRIZE"

 

Existují hned 4 důvody  

Podrobně si vysvětlíme, proč si zrovna dnes pořídit nemovitost. Pokud ještě nebydlíte ve vlastním a uvažujete o tom, je tento článek právě pro vás a čtení vám zabere max. 3 minuty vašeho času. Současné kroky vlády s ohledem na koronavirus nahrávají k tomu nečekat už ani minutu. Využijte toho a pořiďte si vlastní bydlení snad za nejvýhodnějších podmínek všech dob.


NÍZKÉ ÚROKOVÉ SAZBY

Začátkem tohoto roku byly úrokové sazby vyšší asi o půl procenta. Před rokem touto dobou byly dokonce vyšší o 1 %. Díky snížení základních úrokových sazeb došlo i ke snížení těch hypotečních. Pokud bychom si dnes pořizovali hypotéku třeba na byt za 4 miliony, bude výše měsíční splátky 14.565 Kč. Ještě před rokem by to bylo 16.627 Kč. To už je rozdíl ve splátce dva tisíce korun měsíčně a to už je velký rozdíl. Zároveň se dá očekávat, že s průběžným ozdravováním ekonomiky půjdou sazby u hypoték opět nahoru. Co se týká úrokových sazeb, je ta nejlepší doba.

ZRUŠENÍ DANĚ Z NABYTÍ NEMOVITOSTI

Je to už téměř na spadnutí. Zrušení daně z nabytí nemovitosti pravděpodobně projde. Je stále možné, že nastanou nějaké dílčí změny, pokud by návrh neprošel tak, jak je. Dá se ale předpokládat, že to zásadní, zrušení daně z nabytí nemovitosti ve výši 4 %, klapne. Pokud se budeme bavit opět o nemovitosti v hodnotě 4 mio Kč, je úspora obrovská. Za ušetřené peníze si pořídíte třeba novou luxusní kuchyň nebo cestu kolem světa. V tomto případě totiž ušetříte 160.000 Kč. Za každý milion z hodnoty nemovitosti to činí 40.000 Kč.

ODPOČET DANĚ ZE ZAPLACENÝCH ÚROKŮ

Tady se pro ty, kteří si pořídí nyní nové bydlení, otvírá výhodné přechodné období. Ušetří totiž peníze za daň z nabytí nemovitosti a ještě si můžou odečíst 15% daň ze zaplacených úroků. Jste tedy ve dvojnásobné výhodě.

BANKY JSOU HODNĚJŠÍ

Zní to divně, ale začíná to být pravda. S útokem koronaviru české banky přitvrdily na pravidlech a některé dokonce přestaly poskytovat úvěry. S časem ale dochází k uvolňování pravidel a dosáhnout na požadovaný úvěr začíná být paradoxně snadnější. Je třeba zdůraznit, že tomu napomohl krok ze strany ČNB, který již dříve vydaná doporučení v podstatě ruší. O co jde?

Ukazatel DTI - vyjadřoval to, že výše poskytnutého úvěru může být maximálně devítínásobkem ročního příjmu domácnosti. Pokud jste měli rodinný příjem 50 tis. Kč čistého měsíčně, dosáhli jste na hypotéku max. 5.400.000 Kč. Nyní bylo takové omezení zrušeno a výše ročního příjmu domácnosti nemá vliv na poskytnutou výši hypotéky.

Ukazatel DSTI - Toto pravidlo vyjadřuje maximální možnou výši měsíční splátky s ohledem na měsíční výdaje. Nově je uprava hodnota ze 45 % na 50 %. V praxi to znamená to, že pokud jste měli společný čistý měsíční příjem 50.000 Kč, dosáhli jste dříve na úvěr max. 5.625.000 Kč. Díky novému pravidlu to bude až 6.250.000 Kč.

LTV - Běžně Vám banka půjčí 80 % z hodnoty nemovitosti, aniž by platila nějaká přísnější pravidla nebo se zvyšovala úroková sazba. Existuje ale i možnost dostat 90 % z hodnoty nemovitosti. To už je ale často podmíněno vyšší úrokovou sazbou (riziková přirážka) a přísnějšími podmínkami, většinou se týkají výše příjmu. Se zrušením tohoto pravidla, resp. zvýšením z hodnoty 80 na 90 % byste tak dosáhli na více peněz za standardních podmínek. Tato úprava pomůže těm, kteří nemají tolik vlastních peněz, což je omezuje při pořízení a výběru vlastního bydlení.

DODATEČNÝ DŮVOD K POŘÍZENÍ VLASTNÍHO BYDLENÍ

Domluvte se s námi, zastavte se u nás, zavolejte, napište. Pomůžeme Vám získat své vlastní bydlení, abyste už neutráceli za pronájem nebo nebydleli s rodiči. Vlastní nemovitost je v každém čase nejlepší investice a každá splátka zaplacená "do vlastního" dává smysl. Vyplňte kontaktní formulář níže. To je Váš první správný krok. To ostatní už je na nás.

Miroslav Škrabal, jednatel

Impnet blog V1

Nové články

benefits backgound
NEZÁVISLOST

NEZÁVISLOST

Neplatí nás žádný banka. Hledáme nejvýhodnější řešení.


A vy vyděláte

KOMPLEXNOST

KOMPLEXNOST

Vše na jednom místě - od hypoték a úvěrů po pojistky.


Pro vaše pohodlí

VÝHODNOST

VÝHODNOST

Ať se dohodneme nebo ne, za naše služby nic neplatíte.


A to se vyplatí

RYCHLOST

RYCHLOST

Neobíhejte banky pro nejlepší nabídku. To za vás uděláme my.


Pro nejlepší podmínky

KOMPETENTNOST

KOMPETENTNOST

Starají se o vás zkušení důvěrníci, na které se můžete spolehnout.


Pro klid v duši