blog

Hypotéku teď nebo nikdy. Teď to ještě má smysl.

FND finance 27.09.2021

Hypotéku teď nebo nikdy. Teď to ještě má smysl.

Čekáte a přemýšlíte o vlastním bydlení, ale nevíte, jestli je správná doba? Upřímně, lepší doba už byla, ale rozhodně se pořád vyplatí vzít si hypotéku právě teď. 

Pokud plánujete bydlet okamžitě, tak využijte naší Chytrou hypotéku, kde jsme schopni zajistit až 100 % financování kupní ceny nemovitosti.

Pokud plánujete výstavbu, nebo se po nemovitostech rozhlížíte, tak využijte Hypotéku dopředu, kde máte možnost si aktuální úrokové sazby zafixovat až na 3 roky a tím získat určitou výhodu a zároveň máte peníze ihned připraveny, jakmile svou vysněnou nemovitost naleznete. 

Ale abychom se vrátili k aktuální situaci na trhu, nečekejte na lepší podmínky, ty určitě v následujících několika letech nebudou.

    1. Úrokové sazby rostou – ČNB neustále zvedá základní Repo-sazbu – tedy sazbu, za kterou si banky půjčují peníze právě pro účely spotřebitelských úvěrů – tedy i hypoték. Začátkem roku tato sazba byla 0,25 %, nyní je již 0,7 % a do konce roku ji hodlá ČNB zvednout minimálně dvakrát. Je tedy předpoklad, že se bude pohybovat na úrovni 1-1,5 %.  
    2. Ceny nemovitostí rostou – poptávka roste, nabídka je stále malá, lidé by chtěli bydlet ve svém, tak kupují nemovitosti i za vyšší ceny. Za poslední rok ceny nemovitostí vzrostly o 18-35 % v závislosti na krajích (Praha +18,6 %, Brno +28,7 %, …). 
    3. Inflace také roste – ceny veškerého sortimentu i v návaznosti na nedostatek různých materiálů a produktů rostou, tím roste i inflace. Oficiálně se uvádí aktuální míra inflace 4,1 %, ale reálně to může být i dvojnásobek – proti tomu také bojuje ČNB pomocí svých finančních nástrojů. 

Tedy když shrneme všechny body – i když úrokové sazby rostou – průměrná úroková sazba v srpnu byla 2,32 % p. a., tak inflace je přes 4 % - tedy pořád minimálně 1 % na tom vyděláváte. Když k tomu připočítáte rostoucí ceny nemovitostí, tak můžete být v plusu ročně i několik desítek procent. Což se rozhodně vyplatí.

Autor: FND Finance

Nachytřete se

Nové články

benefits backgound
NEZÁVISLOST

NEZÁVISLOST

Neplatí nás žádný banka. Hledáme nejvýhodnější řešení.


A vy vyděláte

KOMPLEXNOST

KOMPLEXNOST

Vše na jednom místě - od hypoték a úvěrů po pojistky.


Pro vaše pohodlí

VÝHODNOST

VÝHODNOST

Ať se dohodneme nebo ne, za naše služby nic neplatíte.


A to se vyplatí

RYCHLOST

RYCHLOST

Neobíhejte banky pro nejlepší nabídku. To za vás uděláme my.


Pro nejlepší podmínky

KOMPETENTNOST

KOMPETENTNOST

Starají se o vás zkušení důvěrníci, na které se můžete spolehnout.


Pro klid v duši