blog

Hypotéka nemusí být HOROR. Nebuďte zbytečně ve stresu

FND finance 19.03.2021

Hypotéka nemusí být HOROR. Nebuďte zbytečně ve stresu
Vyřízení hypotéky může být pro některé z nás stresující záležitost. Obzvlášť v případě, kdy řeší hypotéku poprvé a hodně jim záleží na tom, aby získali své vysněné bydlení. Právě v těchto momentech klienty uklidňujeme a směrujeme k tomu, aby věnovali veškerou energii právě hledání a výběru nemovitosti. Výběr hypotéky je až na druhém místě. 
Nemovitost, kterou si nakonec vyberete, bývá často vaší volbou na dlouhé období, na desítky let. Naopak hypotéka, i kdybyste vybrali na začátku špatně, je záležitost většinou na fixační období, tedy 3 až 5 let. Pokud se vám banka nebo vaše hypotéka znelíbí, jednoduše ji po této době vyměníte, zrefinancujete jinam. S výměnou nemovitosti je to přeci jen složitější. 
Obecně... ve finále stejně máte nastavený splátkový kalendář, často na 30 let, a nezáleží příliš na tom, jaké bance splácíte měsíční splátku. Důležité je to, že transakce koupě nemovitosti na začátku proběhla rychle a bez komplikací a to je často důležité pro prodávajícího.
Jak předejít špatné volbě hypotéky na začátku?
1) Nedostávejte se zbytečně do časového tlaku. Využijte například Hypotéku předem. V tu chvíli máte schválený úvěr dle požadovaného limitu a na hledání nemovitosti máte 36 měsíců. Pro prodávajícího jste tedy kvalitním partnerem v celé transakci. V podstatě stejně jako byste platili hotově. Máte přece hypotéku dávno v kapse a nic se nemůže pokazit. Prodávající dostane své peníze řádně, včas a bez komplikací.
2) Využijte hypotečního specialisty. Pomůže vám zorientovat se v nabídce a cenovém nastavení všech bank. Porovnání cenového nastavení jako je úroková sazba, poplatky za vyřízení , popř. další poplatky související s hypotékou, to vše zjistíte během jednoho setkání. Důležitá je ale také metodika bank. Nejčastější chybou bývá právě rozpracování hypotéky u konkrétní banky a až během vyřizování se zjistí, že banka hypotéku neposkytne z určitých metodických důvodů. Je lepší hned na začátku vědět, kde je největší pravděpodobnost poskytnutí hypotéky a jít rovnou tam.
3) Nesoustřeďte se jen na úrokovou sazbu. To už mírně souvisí s bodem č. 2. Každá banka je dobrá na něco jiného. Některá umí dobře financovat koupi zděné stavby od developera, druhá zase koupi dřevostavby a ta třetí koupi družstevního bytu. Zkrátka co banka, to různé zkušenosti a dovednosti. V tu chvíli by pak měla jít úroková sazba mírně stranou a soustředit se spíše na hladký průběh financování. No není nic horšího než „naštvaný“ dodavatel stavby ve chvíli, kdy neplatíte včas faktury. A třeba právě kvůli tomu, že jste na startu zvolili špatnou banku jen kvůli sazbě. 
Nebojte se hypotéky a těšte se raději na své nové bydlení. Uvidíte nakonec, že je to úvěrový produkt jako všechny ostatní a druhá a další hypotéka už bude s prstem v nose.
Přejeme vám šťastnou volbu banky a hypotečního specialisty a hlavně šťastnou volbu nemovitosti.
Autor: Miroslav Škrabal

Nachytřete se

Nové články

benefits backgound
NEZÁVISLOST

NEZÁVISLOST

Neplatí nás žádný banka. Hledáme nejvýhodnější řešení.


A vy vyděláte

KOMPLEXNOST

KOMPLEXNOST

Vše na jednom místě - od hypoték a úvěrů po pojistky.


Pro vaše pohodlí

VÝHODNOST

VÝHODNOST

Ať se dohodneme nebo ne, za naše služby nic neplatíte.


A to se vyplatí

RYCHLOST

RYCHLOST

Neobíhejte banky pro nejlepší nabídku. To za vás uděláme my.


Pro nejlepší podmínky

KOMPETENTNOST

KOMPETENTNOST

Starají se o vás zkušení důvěrníci, na které se můžete spolehnout.


Pro klid v duši