blog

JAK SI VYTVOŘIT FINANČNÍ REZERVU

FND finance 01.10.2020

JAK SI VYTVOŘIT FINANČNÍ REZERVU

Finanční experti doporučují rezervu 5ti násobek měsíčního rodinného příjmu. Bohužel spousta lidí takovou rezervu nemá. Vytvořit průměrnou finanční rezervu 150 až 200 tis. Kč je pro některé nereálné. Podle průzkumů jsou tito lidé naštvaní a litují, že nebyli více zodpovědní. Nyní jim peníze chybí a musí spoléhat na pomoc státu.

Je celkem pochopitelné, že lidé, kteří mají každý měsíc "natěsno" a nemohou se dočkat další výplaty, těžko vůbec něco ušetří. To se to pak říká, jak si má každý tvořit rezervy, ale co když to prostě nejde? A řešit finanční potíže nějakou rychlou půjčkou od kohokoliv, až už je pozdě, to není to nejlepší řešení. Vytloukat klín klínem, to se nakonec dost často nevyplácí.


Pan Petr K., živnostník z Vyškova

Ten nás oslovil už dříve, ještě před nějakou pandemií. Nicméně sám je zodpovědný a je si vědom, že své finanční možnosti má pouze ve svých rukou. Jeho cílem je i přes problematickou splatnost faktur od zákazníků vytvořit finanční rezervu. Potřebuje takovou, aby nebyl závislý na svých odběratelích a jejich platbách. To bylo zadání pro nás. Navíc má klient dost nestabilní příjem a na nějaké pravidelné odkládání není. Jak na to?

Hypotéka, spotřebitelské úvěry, účty, to vše může pomoci. Paradoxně, když nás klient osloví, rozebereme ho na součástky a ptáme se i na zdánlivě nesouvisející věci. Klientovi jsme kompletně překopali jeho stávající hypotéku, zbavili ho nevýhodného spotřebitelského úvěru, vytvořili mu finanční rezervu a ještě snížili měsíční náklady.

POROVNÁNÍ PŘEDTÍM A POTOM:

  SPLÁTKA HYPOTÉKY
NA BYT
SPLÁTKA ÚVĚRU
187.000 KČ
RYCHLÁ REZERVA DLOUHODOBÁ REZERVA PŘÍJEM Z FND ŘEŠENÍ MĚSÍČNÍ VÝDAJE
CELKEM
Bez FND řešení
7.920 Kč 2.930 Kč 0 Kč 0 Kč 0 Kč 10 850 Kč
S FND řešením 10.390 Kč 0 Kč 200.000 Kč 263.000 Kč 1.534 Kč 8.856 KčMěsíční úspora oproti původnímu stavu 1.994 Kč.

Dnes je pan Petr v pohodě krize nekrize. Sáhne si na případnou rezervu a ještě splácí méně. A až se to vše přežene, bude mít prostředky na to, aby rezervu opět doplnil. Tento případ se ná hodně líbí, protože ukazuje to, že pokud někdo chce, může se mít líp a bude připraven na nečekané situace. Štěstí přeje připraveným, něco na tom bude.

Připravte se také na nečekané a nepříjemné události a spoléhejte se pouze na sebe. Ostatně, na stát se příliš spolehnout nedá. Také Vám vytvoříme rezervu a snížíme měsíční výdaje. Naše zkušenosti a vědomosti dokážeme využít téměř u každého. Stačí nám pár minut, abychom Vám usnadnili dny Vašeho života. 

Nachytřete se

Nové články

benefits backgound
NEZÁVISLOST

NEZÁVISLOST

Neplatí nás žádný banka. Hledáme nejvýhodnější řešení.


A vy vyděláte

KOMPLEXNOST

KOMPLEXNOST

Vše na jednom místě - od hypoték a úvěrů po pojistky.


Pro vaše pohodlí

VÝHODNOST

VÝHODNOST

Ať se dohodneme nebo ne, za naše služby nic neplatíte.


A to se vyplatí

RYCHLOST

RYCHLOST

Neobíhejte banky pro nejlepší nabídku. To za vás uděláme my.


Pro nejlepší podmínky

KOMPETENTNOST

KOMPETENTNOST

Starají se o vás zkušení důvěrníci, na které se můžete spolehnout.


Pro klid v duši