blog

2. díl: 5 nejčastějších chyb při výběru hypotéky – Vybíráte očima

FND finance 08.02.2021

2. díl: 5 nejčastějších chyb při výběru hypotéky – Vybíráte očima

Tak tyhle boty jsou úplně boží, jsou fakt krásný, nádhera, na první pohled je musíte mít. Hmm, hmm, ale co teď? Po větším prozkoumání? Ta podrážka je nějaká divná...

Stejně to může být u hypoték, zejména s úrokovou sazbou. Nejlepší sazba od 1,59 %. Zajistíme vám nejnižší sazbu. Máme nejlepší sazby na trhu. Toto hlásá každý inzerát na hypotéky.

Závada je v tom, že tato nejnižší sazba bývá zpravidla s podmínkou vedlejších služeb od banky. A ve většině případů to je tzv. PPI nebo CPI, česky řečeno Pojištění schopnosti splácet. Skutečně se vyplatí mít lepší sazbu s nižší splátkou, ale přitom platit za pojištění? O tom, co takové pojištění umí a kolik stojí opět v konkrétním příkladu.

Klient pátrá po nejlepších parametrech pro hypotéku ve výši 5.990.000 Kč. V TOP 3 jsou tyto banky níže. Podmínkou této sazby je pojištění schopnosti splácení. Co umí, kolik to stojí a vyplatí se to?

A nyní ty stejné banky bez pojištění, s opticky horší sazbou.

Ale aby se neřeklo, že porovnávám jabka s hruškami, k těmto propočtům přidám životní pojištění od ČPP, které bude pokrývat úmrtí, invaliditu II. a III. Stupně a pracovní neschopnost + občanskou odpovědnost. Toto pojištění vychází na 990 Kč měsíčně.

Co tato čísla ukazují? Že je potřeba pořádně zvážit a spočítat, zda chcete hypotéku s pojištěním schopnosti splácet nebo bez. Ve všech případech totiž porovnáváte sazbu, cenu pojistného a to, co pojištění umí. A to jsem porovnal jen tři banky. Dokázali byste si vybrat?

CHCI SPOČÍTAT HYPOTÉKU

Nachytřete se

Nové články

benefits backgound
NEZÁVISLOST

NEZÁVISLOST

Neplatí nás žádný banka. Hledáme nejvýhodnější řešení.


A vy vyděláte

KOMPLEXNOST

KOMPLEXNOST

Vše na jednom místě - od hypoték a úvěrů po pojistky.


Pro vaše pohodlí

VÝHODNOST

VÝHODNOST

Ať se dohodneme nebo ne, za naše služby nic neplatíte.


A to se vyplatí

RYCHLOST

RYCHLOST

Neobíhejte banky pro nejlepší nabídku. To za vás uděláme my.


Pro nejlepší podmínky

KOMPETENTNOST

KOMPETENTNOST

Starají se o vás zkušení důvěrníci, na které se můžete spolehnout.


Pro klid v duši